^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Szkolna halówka

Dobiegły końca tegoroczne rozgrywki piłkarskie w naszym gimnazjum, które rozpoczęły się 18 grudnia a ostatni turniej został rozegrany 12 marca. W tym roku szkolnym do rywalizacji zgłosiło się dwanaście drużyn klasowych. Klasy I c i II b wystawiły do gry po dwa zespoły, a w II b wraz z chłopcami do współzawodnictwa dołączyły dziewczęta. Pierwszy etap halówki, to turnieje w dwóch grupach po sześć drużyn i rywalizacja systemem „każdy z każdym” 2x6 minut. Tak wyglądała tabela rozgrywek po I etapie:

6. II b1 6. I b

Do ćwierćfinału awansowały po trzy zespoły z każdej grupy. Na tym etapie zespoły rozgrywały po jednym meczu a zwycięzca awansował do finału. Według regulaminu turnieju, zespół z pierwszego miejsca rywalizował z trzecią drużyną przeciwnej grupy, natomiast zespoły z drugich miejsc spotkały się ze sobą w meczu o awans do finału. Oto wyniki półfinałów:

II b2 – III e – 2 : 2 karne - 1 : 0

Ic1 – III a – 4 : 1

III c – III d – 5 : 0

W finale turnieju halowego, trzy najlepsze drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” 2x10 minut. W tej rywalizacji najlepsza okazała się klasa III c, która dwukrotnie poradziła sobie ze swoimi rywalami. Drugie miejsce zajęli pierwszoklasiści z Ic1, którzy pokonali II b2. Wyniki finałów:

III c : II b2 – 3 : 1
III c : I c1 – 3 : 1
I c1 : II b2 – 6 : 2

Końcowym akcentem Halowego Turnieju Piłki Nożnej było oficjalne zakończenie i wręczenie nagród. Dyrektor Jacek Polak podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i życzył sukcesów sportowych na piłkarskich boiskach. Zespoły otrzymały pamiątkowe puchary a wyróżnienia indywidualne zostały wręczone: Konradowi Mikołajczykowi najlepszemu strzelcowi oraz Dawidowi Dżumbelakowi najlepszemu bramkarzowi turnieju.