^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Dużym sukcesem ucznia naszej szkoły, Korneliusza Dudzika, zakończył się udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w lekkoatletyce. Wśród najlepszych zawodników z całej Polski, Korneliusz zdobył srebrny medal w rzucie młotem, uzyskując wynik 48,43 m.

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, jak nazywane są te zawody, odbył się w Radomiu w dniach 28-29 września. Jest to największy sukces młodego młociarza, bo oprócz drugiego miejsca w zawodach rangi ogólnopolskiej, ustanowił swój rekord życiowy, posyłając młot o wadze 5kg na odległość ponad 48 metrów. W tych samych zawodach startował nasz drugi uczeń, Damian Majewski, który tym razem nie zdołał zakwalifikować się do serii finałowej i nie mógł walczyć o medal Mistrzostw Polski. Naszym miotaczom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.