^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Biegacze przełajowi w finale wojewódzkim

21 października młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Szprotawie uczestniczyła w zawodach wojewódzkich, w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły w Babimoście. Pierwszym etapem były eliminacje powiatowe. 8 października w trakcie XXVI Biegu Dziadoszan na stadionie w Szprotawie nasi biegacze próbowali swoich sił. Tego dnia najlepszy był Igor Sobczyński, zajmując I miejsce w kategorii chłopców szkół podstawowych.

Trzeci Brajan Zamachowski, natomiast wśród czwartoklasistów drugi był Jakub Szyja, a trzeci Igor Ziński. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 11 uczniów z naszej szkoły. Ponownie najlepiej zaprezentował się Igor Sobczyński, który w gronie 102 zawodników zajął 8 miejsce na dystansie 1000 m. Natomiast na 22 pozycji zawody ukończył Brajan Zamachowski. Dzięki dobrym wynikom chłopcy, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szprotawie, zajęli III miejsce w klasyfikacji ogólnej na 41 szkół.
Reprezentanci Zespołu Szkół Nr 1 w Szprotawie: Aurelia Trzcińska, Aleksandra Krupa, Igor Sobczyński, Brajan Zamachowski, Wiktor Kiendyś, Jakub Staniaszek, Mateusz Błażków, Wiktor Sadowski, Marceli Matwiejczuk i Maciej Szymczyk.
Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.