^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Poloneza czas zacząć!

DSC 0630

 Nawet kapryśna aura nie była w stanie zakłócić podniosłej atmosfery uroczystego poloneza w wykonaniu uczniów klas trzecich gimnazjum, który na stałe wpisał się w tradycję zarówno szkoły, jak i naszego miasta. Choć ciemne chmury przysłoniły piątkowe niebo, na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 zebrał się tłum mieszkańców Szprotawy, rodziny i przyjaciele przyszłych absolwentów naszej szkoły.  

Na uroczystości pojawili się również zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Szprotawy p. Józef Rubacha wraz z zastępcą p. Pawłem Chylakiem, przewodniczący Rady Miasta p. Andrzej Skawiński, kierownik Wydział Edukacji, Kultury i Sportu p. Sylwester Chocholski, przewodniczący Rady Rodziców p. Wiesław Wojciechowski oraz delegacja z Niemiec, która przybyła na obchody jubileuszu 20-lecia współpracy z miastem partnerskim Gevelsberg.

Tłumnie zebranych gości powitała Dyrektor Zespółu Szkół nr 1 p. Jadwiga Zarzeczna-Rosół. Przypomniała trzecioklasistom, że właśnie na tej hali sportowej rozpoczynali naukę w naszym gimnazjum i tu robią pierwszy krok, powoli wkraczając w świat dorosłych. Aby tradycji stało się zadość, z ust Burmistrza Miasta padły słowa: Poloneza czas zacząć! Zaskoczeniem był piękny wstęp do finałowego tańca w wykonaniu uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, który nagrodzono gromkimi brawami. Tegoroczny pokaz poloneza, przygotowany przez panie – Annę Kiendyś i Katarzynę Szymczyk zachwycił zebranych wyrafinowanymi figurami i oryginalnym układem. Po tańcu tradycyjnym uczniowie zaprezentowali jeszcze pełen gracji i elegancji pokaz walca. W imieniu gości zachwyt wyraził p. Andrzej Skawiński, a przewodniczący Rady Rodziców życzył trzecioklasistom sukcesów i udanego wyboru szkoły.

Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci trzecioklasistów, tym bardziej, że po uroczystym występie udali się na pierwszy w życiu bal, zorganizowany przez rodziców, aby świętować zakończenie nauki w gimnazjum.

Galeria