^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Klasa VIA odebrała nagrodę za swój wielki sukces matematyczny

matematyka

W poniedziałek, 13 czerwca w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVII Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka bez Granic” w Regionie Lubusko-Zachodniopomorskim. Na uroczystość przybyło 400 uczniów, którzy najpierw odwiedzili wydziały Uniwersytetu Zielonogórskiego w ramach Festiwalu Nauki, a później uczestniczyli w uroczystej gali. Wielki sukces osiągnęli uczniowie naszej szkoły z klasy VIA wraz z nauczycielką matematyki p. Beatą Krawczyk. Zajęli oni pierwsze miejsce w regionie oraz zdobyli drugą lokatę w kraju. To nie pierwszy sukces naszych uczniów, którzy uwielbiają ten konkurs przede wszystkim dlatego, że nie liczy się w nim wynik pojedynczej osoby, ale współpraca. Jest to rywalizacja, do której nie trzeba zachęcać klas, gdyż wszyscy chętnie w niej uczestniczą. Konkurs od lat cieszy się wielką popularnością wśród uczniów i nauczycieli całego kraju - w naszym regionie w bieżącej edycji uczestniczyło 149 klas z 66 szkół, a z samego województwa lubuskiego udział wzięło 136 klas z 57 szkół.
Warto dodać, iż Burmistrz Szprotawy p. Józef Rubacha, który uczestniczył w gali, ufundował dla zwycięskiej klasy wycieczkę do Wrocławia.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczniom klasy VIA i ich nauczycielce Pani Beacie.