^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Drużynowy Turniej Szachowy w SP1

Dnia 15 czerwca br. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Drużynowy Turniej Szachowy, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas Ia i Ib oraz klas IIb, IIc, IIg szkoły podstawowej.

Młodych szachistów uroczyście przywitała Pani Dyrektor Jadwiga Zarzeczna-Rosół i życzyła wszystkim powodzenia. W turnieju wystąpiło 5 drużyn po czterech zawodników, którzy rywalizowali systemem „każdy z każdym”, rozgrywając pięć rund. Sędzią głównym zawodów był pan Piotr Zapolski, który także czuwał nad prawidłowym przebiegiem szachowych zmagań. Dodatkowym sędzią był pan Tadeusz Wiech. Szachową rywalizację urozmaicały występy uczniów klas III, którzy zaprezentowali poleczkę, taniec z pomponami i taniec z kapeluszami.
Wyniki turnieju przedstawiają się w następujący sposób:
I miejsce zdobyła drużyna uczniów z klasy IIc w składzie: Celina Kwaśniewska, Alicja Pusiarska, Mikołaj Pasik, Kacper Oparski;
II miejsce zdobyła drużyna uczniów z klasy Ia w składzie: Jagoda Klak, Marysia Szymczak, Brunon Dróżdż, Maksymilian Wciórka;
III miejsce zdobyła drużyna uczniów z klasy IIb w składzie: Kornelia Kopacz, Julia Grochowalska, Mateusz Pigdanowicz, Franciszek Stelmach;
IV miejsce zdobyła drużyna uczniów z klasy Ib w składzie: Natalia Jurkiewicz, Joanna Chabich, Michał Citak, Filip Filipowicz;
V miejsce zdobyła drużyna uczniów z klasy IIg w składzie: Joanna Marciniszyn, Oliwia Juszkiewicz, Kacper Kaczmarkiewicz, Hubert Sobczyński;
Nagrody w turnieju ufundowała Rada Rodziców, a sam turniej mógł się odbyć dzięki temu, że w szkole prowadzone są zajęcia szachowe finansowane przez organ prowadzący i Burmistrza Szprotawy pana Józefa Rubachę. Zawodom towarzyszyło mnóstwo emocji oraz pozytywnej rywalizacji. Mamy nadzieję, że turniej wpisze się na stałe w kalendarz imprez naszej szkoły.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.