^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Zespół Bingo na Lubuskiej Gali Tanecznej

gala1Dnia 7 czerwca w ramach tegorocznej edycji Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2016 w Nowosolskim Domu Kultury odbyły się wojewódzkie prezentacje Lubuskiej Gali Tanecznej, których celem było dostrzeżenie najbardziej wartościowych zjawisk w dziedzinie tańca. W prezentacjach tych wystąpiło 39 najlepszych zespołów tanecznych (652 osoby) z całego województwa lubuskiego, wyłonionych w eliminacji powiatowych. Wśród tak licznej grupy artystów znalazł się także nasz szkolny zespół taneczny BINGO, który zaprezentował układ pt. ,,Luzik”.

Sukcesem może się również pochwalić młodsza grupa taneczna MINI BINGO, która w eliminacjach powiatowych w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej z rąk Rady Artystycznej odebrała wyróżnienie. Warto dodać, że dzięki wsparciu Rodziców, Rady Rodziców i Sponsorów grupa BINGO mogła wziąć udział w wiosennych warsztatach tanecznych hip-hop, które poprowadził instruktor, tancerz i choreograf - Krzysztof Chamera z zielonogórskiej szkoły tańca SPOKO http://www.sttrans.pl/
Opiekunem obu zespołów tanecznych jest p. Grażyna Gintowt-Syryca.