^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Nie dali ortograficznych szans innym…

Nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 najlepiej znają ortografię w całym mieście, całej gminie i najbliższej okolicy. Po trzech przedstawicieli każdej klasy (wyłonionych w szkolnych konkursach ortograficznych) w piątek 26 lutego rywalizowało o „Złote Pióro” z uczniami ze szkół w Wiechlicach, Lesznie Górnym, Długiem, Małomicach, Gościeszowicach, Przecławiu i ZS nr 2 w Szprotawie. Potyczki ortograficzne odbyły się w ZS2 i składały się z dwóch części – dyktanda i testu. Na każdym poziomie nasi uczniowie okazali się mistrzami ortografii i zajęli bardzo wysokie miejsca premiowane awansem do następnego etapu, który odbędzie się w marcu w Żaganiu. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klas szóstych, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca: I miejsce zdobyła Martyna Jersz, II – Michał Rogaliński, a III – Oliwia Makuch. Mistrzem klas piątych został Kacper Jezierski, a w klasach czwartych III miejsce zajęła Natalia Marcinkowska. Wielkie sukcesy mieli również uczniowie klas młodszych – wśród trzecioklasistów najlepszy okazał się Łukasz Święcicki, II miejsce zdobyła Pola Rapiej. Uczennica II klasy – Alicja Pusiarska najlepiej napisała dyktando oraz test i pokonała swoich rówieśników. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie, a zwłaszcza zwycięzcom, za których będziemy trzymać kciuki w kolejnych potyczkach ortograficznych w Żaganiu.