^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Spotkanie z pisarką Barbarą Stenką

Dnia 2 października tego roku czwartoklasiści z SP1 uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci, panią Barbarą Stenką, którą gościła Biblioteka Miejska w Szprotawie. Barbara Stenka jest autorką wierszy, powieści (Oj, Hela, Hela i zajęcia pozaszkolne, Akcja Chłopaki), opowiadań, scenariuszy, słuchowisk (Miniatury bajkowe). Jest też autorką piosenek dla dzieci i dorosłych oraz tworzy choreografię do spektakli muzycznych.

 

        Podczas spotkania pani Barbara z humorem opowiadała o swoich książkach i czytała fragmenty niektórych z nich. Dzieci również zostały zachęcone do czytania i wcielały się w role barwnych bohaterów książek pisarki. Dociekliwi uczniowie mieli okazję do zadawania pytań gościowi, dzięki którym dowiedzieli się, że pisarka na napisanie książki potrzebuje około miesiąca czasu, bardzo lubi zwierzęta, mieszka w Szczecinie, a jej ulubioną napisaną przez siebie książką jest „Masło przygodowe”, za którą zdobyła I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren w 2010 roku. Spotkanie przebiegało w wesołej i miłej atmosferze, a na koniec uczniowie stali w długiej kolejce, aby uzyskać autograf pisarki ze specjalną dedykacją.