^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Dzień Chleba

W naszej szkole odbyła się ogólnopolska kampania edukacyjna na rzecz dobrego chleba. Akcja, w której brali udział uczniowie klas gimnazjalnych w ramach projektu edukacyjnego, ma na celu uświadomienie młodzieży, jakie zalety płyną ze spożywania naturalnego żytniego pieczywa na zakwasie. Gimnazjaliści z klas IIIc i IIIb dla całej społeczności szkolnej przygotowali plakaty tematyczne oraz krzyżówkę. Na przerwach uczennice klasy IIb zaprezentowały film o tym, co to jest chleb, jak powstaje oraz jaki wpływ ma zakwas na nasze zdrowie. Dzięki uprzejmości piekarni PSS „Społem” w Szprotawie, która od wielu lat sponsoruje nam pieczywo, uczniowie mogli zasmakować pysznych wypieków na słodko – z dżemem i czekoladą oraz na słono – ze smalcem i kwaszonym ogórkiem. Mamy nadzieję, ze nasze coroczne działania są nie tylko smaczne, ale pozwolą również uchronić młodych ludzi przed zagrożeniami, jakie niesie ekspansja przemysłowej żywności oraz zanieczyszczenie naturalnego środowiska.