^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Lekcja w parku czy w lesie - zupełnie inna niż w klasie

Niektóre klasy szkoły podstawowej postanowiły inaczej zaplanować swoje lekcje.

Uczniowie klasy IId Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili siedzibę Banku PKO w Szprotawie, gdzie odkrywali m.in. tajniki pracy kasjerów banku oraz widzieli, jak liczy się pieniądze papierowe i monety. Dzieci zwiedziły wszystkie piętra banku, zaglądając do różnych pomieszczeń, np. do pokoju pracownika udzielającego kredyty. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się również, jak wyglądają pieniądze innych państw, jakie mają zabezpieczenia i kto jest na polskich banknotach. Na zakończenie mogli zasiąść w fotelu dyrektora banku i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Klasa III B rozpoczęła w tym roku szkolnym realizację programu edukacji przyrodniczej pt. „Cztery pieczęcie” we współpracy z Urzędem Miasta. Dzieci  będą poznawały tajniki przyrody, a zwłaszcza zmiany jakie zachodzą w świecie fauny i flory w każdej porze roku.

Uczniowie mają za sobą pierwszą wyprawę i tym samym zdobytą pierwszą pieczęć: „Jesień”. Z niecierpliwością oczekują na kolejne przyrodnicze i odkrywcze wyprawy. Dzięki nim dostrzegają, że świat wokół jest piękny i pełen tajemnic.

Uczniowie klasy IIa  gościli na szprotawskim posterunku policji, gdzie mogli zobaczyć m.in. dyżurkę policyjną, gabinety detektywów, pokój odpraw. Dzieci widziały kolczatkę, która przebija opony samochodów uciekających przed policją przestępców. Bartek ubrany został w specjalny strój chroniący policjantów przez atakującymi na manifestacjach chuliganów. Ciekawym doświadczeniem było obserwowanie zachowania kolegów za lustrem weneckim, ale dużo więcej emocji wywołała wizyta w areszcie, w którym na moment dzieci zostały zamknięte. Na zakończenie wizyty można było zajrzeć do samochodu policyjnego, posłuchać różnych sygnałów i przekonać się, że lepiej nie podchodzić do psa pilnującego podwórka komisariatu. Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń i z pamiątkowym odciskiem palca odbitym na karteczce. Była to doskonała lekcja szacunku dla pracy policjanta.

Klasa IIe brała udział w warsztatach ekologicznych w szprotawskim LO. Podczas spotkania  uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega segregacja odpadów  pochodzących z naszych domów. W czasie zajęć każdy wykonał ekologiczną choinkę, psa, kota, sowę, kraba i misia. Nowo nabyte wiadomości szybko zostały zweryfikowane podczas quizu. Uczniowie  odpowiedzieli na wszystkie pytania.