^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Turniej Orlika o Puchar Premiera

            Reprezentacja szkoły w piłce nożnej uzyskała awans do finału wojewódzkiego w ogólnopolskim Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Do rywalizacji w tych rozgrywkach zostały zgłoszone dwie drużyny z naszej szkoły, które startowały w różnych kategoriach wiekowych. Młodsi chłopcy grali w kategorii U-11 (klasy V i IV), natomiast starsi chłopcy rozgrywali mecze w kategorii U-13 (klasy I gimnazjum i VI szkoły podstawowej). W turnieju ośrodkowym, który odbył się na szprotawskim orliku, obydwie drużyny wygrały swoje mecze i awansowały do zawodów rejonowych w Nowej Soli. Na tym etapie lepiej poradzili sobie chłopcy ze starszej grupy, którzy wygrali turniej i awansowali do finału wojewódzkiego. W młodszej kategorii nasi chłopcy zajęli drugie miejsce, lecz to nie wystarczyło, by awansować do kolejnego etapu rozgrywek. Już w piątek, 9 października w Krośnie Odrzańskim zostanie rozegrany finał. Życzymy naszym piłkarzom powodzenia i awansu do zawodów ogólnopolskich.