^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Święto pieczonego ziemniaka

Święto pieczonego ziemniaka

Rodzice uczniów kl. I b SP postanowili przygotować swoim dzieciom niespodziankę i zaprosić je na „Święto pieczonego ziemniaka”.

 

             Uczniowie przygotowali się do zapowiedzianych konkursów i z niecierpliwością wyczekiwali końca tygodnia. Aż nadszedł ten długo oczekiwany dzień - słoneczny, jesienny piątek, w którym królowały ziemniaki, czyli kartofle, a inaczej bryle… Wszystko zaczęło się od spaceru do Parku Słowiańskiego, w którym czekali rodzice z rozpalonym ogniskiem. Atrakcjami było pieczenie kiełbasek, konkursy na największego, najmniejszego ziemniaka, ziemniaka – dziwaka oraz konkurs wiedzy o ziemniaku. Pojawiła się też zabawna niespodzianka dla tatusiów: konkurs na najdłuższą obierkę. Zwycięzcą tego trudnego zadania został tatuś Zuzi Mrzygłód, choć pozostali tatusiowie też walczyli dzielnie. Dzieci z wielką radością uczestniczyły w kilku konkurencjach sportowych i zabawach. To było ich pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie, bardzo udane wspólne świętowanie.