^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Kartka dla Oliwii- akcja uczniów klas I Szkoły Podstawowej nr 1

            Oliwia Gandecka z Zielonej Góry w niedzielę 27 października 2013r. skończyła sześć lat. Dziewczynka choruje na białaczkę i marzyła o tym, by na urodziny dostać jak najwięcej kartek z życzeniami. Nie sądziła jednak, że nadejdzie ich prawie milion! 

         Do akcji „Kartka dla Oliwii” włączyli się uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej, którzy z zaangażowaniem odpowiedzieli na propozycję udziału w tym niecodziennym przedsięwzięciu.

 

 

Wraz ze swoimi paniami zbierali kartki lub niejednokrotnie własnoręcznie je wykonywali oraz redagowali życzenia, by potem udać się na pocztę i je wysłać. Dodatkowo była to możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy pracowników Poczty oraz możliwość zdobycia informacji na temat drogi, jaką musi pokonać każda korespondencja. To była również świetna lekcja adresowania i wysyłania listów. Cieszymy się bardzo, że włączając się do tej już światowej akcji i wysyłając kartki urodzinowe, mogliśmy sprawić Oliwii tyle radości oraz spełnić jej marzenie.