^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Otrzęsiny uczniów klas pierwszych gimnazjum

Dnia 30 września 2013 r. w hali sportowej naszego gimnazjum odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w poczet gimnazjalistów, musieli sprawdzić się w wielu konkurencjach, prezentując m.in. swoje umiejętności organizacyjne, plastyczne i sportowe. W związku z tym, iż ten rok określony został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, jako „Rok w ruchu”, zadania i zabawy dotyczyły aktywności uczniów i sposobu ich wyrażania.

 

 

W pierwszej konkurencji klasy prezentowały swoje prace plastyczne, których tematem przewodnim był ruch. Następnie zmagali się z różnymi zadaniami sprawnościowymi, w których poza szybkością liczyła się również dokładność. Były rzuty do celu, bieg z piłeczką na rakiecie, skoki z miejsca dodawane, przeciąganie liny oraz kalambury, podczas których za pomocą mimiki i gestów uczniowie odgadywali różne dyscypliny sportu.

W skład jury, oceniającego zmagania klas oraz czuwającego nad prawidłowym przebiegiem uroczystości, weszli: wicedyrektor pan Jacek Polak, pedagog p. Dorota Sokołowska, psycholog p. Katarzyna Gajewska oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Pierwszoklasiści bawili się bardzo dobrze, dopingując i kibicując swoim drużynom podczas rywalizacji. Pomyślnie i bezpiecznie przebrnęli przez wszystkie konkurencje i oficjalnie zostali pasowani na uczniów Zespołu Szkół nr 1 Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Szprotawie, a co za tym idzie uzyskali wszelkie związane z tym przywileje jak i obowiązki.

Na zakończenie imprezy dyrektor p. Jadwiga Zarzeczna-Rosół podziękowała wszystkim za udział w zabawie i pogratulowała osiągniętych wyników, wręczając przedstawicielom klas pamiątkowe dyplomy i owoce.