^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Podróże po Europie

Brzeźniak

Innowacja europejska „ Podróże po Europie” realizowana jest od roku szkolnego 2016/2017 i przeznaczona jest dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. W ciekawy i różnorodny sposób uczniowie poznają wybrane zagadnienia dotyczące państw europejskich . Podczas zajęć gimnazjaliści wykonują prace plastyczne, słuchają muzyki europejskich przyjaciół, oglądają filmy oraz:
• poznają różnorodność kulturową wybranych państw europejskich
• dowiadują się o ciekawych miejscach, zabytkach
• poznają wybitnych europejskich twórców, wynalazców, noblistów,
• uczą się elementów historii narodowej wybranych państw
• poznają różnorodność kulinarną, narodowe przysmaki
W ramach prowadzonych zajęć realizowane są spotkania z pracownikami Punktu Informacji Europejskiej Europe Direkt.