^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

"Samo się nie zrobi"

Logo PAFW-projekt1 rgb wzgorza dalkowskie 

      logo ARFP cmyk jpg  Dzialaj Lokalnie logo rgb

 

 Pod takim hasłem grupa nieformalna ,,Przyjaciele Szkoły” od 1 września 2013 r. rozpoczęła realizację projektu, który polega na wspólnej pracy na rzecz zagospodarowania terenu przy budynku Zespołu Szkół nr 1 w Szprotawie przy ul. Kopernika 22.

 

Celem podjętych działań jest przygotowanie miejsca na ognisko z altaną i ławkami oraz zazielenienie terenu wokół odpowiednio dobranymi roślinami. Powstać ma atrakcyjne i przyjazne miejsce na świeżym powietrzu, z którego korzystać będą mogli uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami. Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki otrzymanej dotacji w ramach programu ,,Działaj Lokalnie VIII” programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce we współpracy z Fundacją ,,Porozumienia Wzgórz Dalkowskich” z siedzibą w Nowym Miasteczku.

 Wnioskodawcą projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 ,,Od Kopernika do Korczaka”, którego prezesem jest pani Jadwiga Zarzeczna-Rosół. Osoby odpowiedzialne za jego realizację to panie: Elżbieta Więckowska i Mariola Wołkowska oraz pan Wiesław Wojciechowski. Zadania projektowe zostaną zakończone 31 grudnia 2013 r.