^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Święta majowe

flaga

226 lat temu - 3 maja 1791 r. została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie Konstytucja. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, dnia 27 kwietnia w Zespole Szkół nr1 w Szprotawie odbyły się uroczyste apele, w których nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Uczniowie z klasy VIc wraz ze starszymi koleżankami z gimnazjum w interesujący sposób przybliżyli historię naszego kraju. Społeczność szkolna z wielką uwagą wysłuchała recytacji wiersza A. Słonimskiego „Polska” oraz utworu W. Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Nie zabrakło także pięknych, choć mniej znanych pieśni patriotycznych: „Flaga”, „Jak długo na Wawelu”, „Ojczyzno ma”. Organizatorzy apelu zadbali o oprawę multimedialna oraz dekorację. Podczas apelu przypomniano także o innych ważnych świętach – 1 i 2 maja, które zajmują „świąteczne” miejsce w kalendarzu.