^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Jedziemy na koszykarskie finały!

Kwiecień obfitował w wiele wydarzeń w życiu naszej szkoły, nie zabrakło również tych sportowych. Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 dotrzymując kroku gimnazjalistkom, po rozgrywkach na terenie miasta i powiatu, awansowały do poziomu rejonowego i dalej do półfinałów w minikoszykówce. W turnieju rejonowym rozegranym 6 kwietnia we Wschowie zajęły II miejsce premiowane awansem do następnej rundy. W półfinale rozegranym we Wschowie w dniu 21 kwietnia, dziewczęta pokonały SP Trzebiechów. W walce o I miejsce uległy miejscowej drużynie 74:22. Zawody finałowe w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się 26 maja w Gorzowie Trzymamy kciuki.

Uczennice gimnazjum rywalizowały z zespołami ze Wschowy i Zielonej Góry. W bezpośrednim pojedynku ze Wschową lepsze okazały się gospodynie, natomiast w meczu z Zieloną Górą nasze zawodniczki  odnotowały zwycięstwo. Zajmując drugie miejsce w turnieju, dziewczyny awansowały do finału. Gratulujemy i trzymamy kciuki w walce o medal!