^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Uroczystości kończące szkołę

W dniach 22 i 23 czerwca w Szprotawskim Doku Kultury odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego przez uczniów klas trzecich SP1, klasa szóstych SP1 i trzecich klas G1. Spotkania te miały szczególne znaczenie, bowiem uczniowie w obecności rodziców i bliskich odbierali nagrody za dotychczasową naukę i sukcesy dydaktyczne. Dyrektor szkoły pani Jadwiga Zarzeczna-Rosół oraz wychowawcy klas nagrodzili tych uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, mieli 100% frekwencję oraz mogli poszczycić się postawą godną naśladowania ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka oraz ucznia Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika. W każdej klasie wyróżniono rodziców, którzy wspierali wychowawcę, dyrekcję, społeczność szkoły poprzez bezinteresowną pomoc, dyspozycyjność, życzliwość i otwartość. Na uroczystości pojawili się także zaproszeni goście, m.in. z-ca burmistrza Szprotawy pan Paweł Chylak, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Sylwester Chocholski oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, w której wystąpił chór Jedynka, zespół taneczny Bingo, a przyszli absolwenci zaprezentowali życie szkolne „z przymrużeniem oka” oraz pokazali swoje ukryte talenty wokalne, aktorskie i taneczne.