^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Zosia mistrzem kaligrafii w województwie

Dnia 11 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze odbył się wernisaż, na którym wręczono dyplomy i nagrody przyznane w wojewódzkim konkursie „Mistrz kaligrafii”. Główną nagrodę w kategorii szkół podstawowych otrzymała uczennica klasy IVB ZOSIA STELMACH. Wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych komisja przyznała SARZE SZKIRPAN, uczennicy klasy IIB.
Uczestnicy konkursu mieli napisać tekst wiersza "Pierwiosnek" Władysława Broniewskiego lub „W Weronie” Cypriana Kamila Norwida piórem, piórkiem, patykiem, pędzlem lub pisakiem na papierze usztywnionym, który mogli ozdobić bordiurami, inicjałami, iluminacjami. Celem konkursu kaligraficznego było promowanie sztuki pięknego pisania, kształtowanie szacunku do tradycji kaligrafii, która jest sposobem przekazywania informacji oraz kształtuje i odzwierciedla charakter piszącego, jego pracowitość i talent.
Dodatkowo na wystawę wytypowano prace następujących autorów: Wiktora Zińskiego, Bartosza Łazarczyka, Julii Dudek, Kacpra Kupisa, Julii Habich, Julii Matkowskiej, Tymoteusza Pilińskiego, Patryka Serwina, Anthony’ego Długosza.