^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Piknik z książką

Pod koniec maja uczniowie klasy II d SP1 wraz z wychowawcą p. Dorotą Czernisz-Jaworską oraz panią z biblioteki szkolnej wybrali się na „PIKNIK Z KSIĄŻKĄ”. Wychodząc ze szkoły, zabrali ze sobą książki zakupione w ramach programu „Książki naszych marzeń”. Każdy wziął książkę, która pachniała nowością i dbał o nią jak o swoją. W parku koło SzDK drugoklasiści rozłożyli kocyki i delektowali się ciszą, czytając wybrane dzieła. W otoczeniu piękna przyrody uczestniczyli w przygodach z Detektywem Pozytywką, który zawsze ma do rozwikłania trudne zagadki dzieci odwiedzających jego biuro. Byli też tacy, którzy wcielali się w postać głównego bohatera z „Dziennika Cwaniaczka”, opisującego zmagania ze szkolną rzeczywistością. Niektórych zaciekawiły książki pt. „Zezia”, napisane przez polską wokalistkę Agnieszkę Chylińską, w których to Zezia zdradza sekret na najfajniejszy na świecie sposób obierania ziemniaków i podpowiada, jak sprawić, by w szufladzie rycerze walczyli ze smokami. Dziewczyny zachwyciły się Hanią Humorek, która na lekcji o środowisku z przerażeniem dowiaduje się o niszczeniu lasów równikowych i o zagrożonych gatunkach zwierząt, żyjących również na jej podwórku, nie wspominając już o okropnych zwyczajach własnej rodziny, która nie zbiera surowców wtórnych.
Te i inne nowe pozycje czytelnicze znajdują się w naszej szkolnej bibliotece, dlatego serdecznie zachęcamy miłośników książek do zapoznania się z nimi.