^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Gminny konkurs o tytuł OMNIBUSA

W dniu 3 czerwca w Lesznie Górnym odbyła się XVII edycja gminnego konkursu o tytuł Omnibusa, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z całej gminy, w sumie 12 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały Lidia Pachlińska z klasy VI C oraz Zosia Pusiarska z klasy VI A.
Celem konkursu było umożliwienie uczniom zaprezentowania posiadanej wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin, zachęcanie do zdrowej rywalizacji oraz kształcenie umiejętności publicznej prezentacji. Konkurs podzielony był na cztery etapy. Pierwszy etap - zadanie praktyczne - okazał się chyba najtrudniejszy, bo nikomu nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów, a polegał on na nazwaniu widocznych na tackach rodzajów ziaren. W drugim etapie wszyscy uczniowie odpowiadali na 20 pytań wielokrotnego wyboru z różnych dziedzin wiedzy na poziomie szkoły podstawowej. Trzeci etap wymagał od uczestników sprawnego rozwiązywania krzyżówki, zaś w czwartym etapie wszyscy uczniowie opowiadali na pytanie z wylosowanej przez siebie dziedziny wiedzy m.in.: język polski, matematyka, przyroda, przysłowia, sport, muzyka.
Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której wchodzili: Zastępca Burmistrza Pan Paweł Chylak, Kierownik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Pan Sylwester Chocholski, Kierownik filii w Lesznie Górnym Pani Krystyna Matczak, Dyrektor ZS w Wiechlicach Pani Cecylia Brodzińska oraz przewodniczący Rady Rodziców.
Nasze dziewczyny dzielnie walczyły o 3. miejsce, ostatecznie w dogrywce ustępując miejsca Otylii Korczyńskiej z Siecieborzyc.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
V miejsce Lidia Pachlińska,
IV miejsce Zosia Pusiarska,
III miejsce Otylia Korczyńska z Siecieborzyc,
II miejsce Szymon Matuszak z Leszna Górnego,
I miejsce Maciej Bębenek z Zespołu Szkół nr 2 w Szprotawie.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz upominek. Gratulujemy.