^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Warto pomagać

Zakończyła się kwesta harcerzy i wolontariuszy na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która organizowana jest od 2000r. w ramach obchodów Dnia Papieskiego. Harcerze z 5 Drużyny Starszoharcerskiej „Słonecznego Szlaku” już od ośmiu lat wspierają fundację, organizując sztab zbiórki publicznej w Zespole Szkół nr 1 w Szprotawie.  Celem  akcji jest pomoc uzdolnionym uczniom gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z rodzin ubogich, którzy są objęci programem stypendialnym przez kolejne etapy kształcenia aż do ukończenia studiów. W całej Polsce taką pomoc otrzymuje 2500 zdolnych osób z małych miejscowości i wsi.

Każdego roku akcję wspierają wolontariusze z naszej szkoły pod opieką p. Justyny Brzeźniak, ale nasz sztab nadzoruje również zbiórki organizowane w Gimnazjum nr 3 w Wiechlicach, w Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym oraz kwestę przeprowadzoną przez 3 WDH „Sowińskie Bobry”, działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Podczas ulicznej zbiórki przeprowadzonej na terenie miasta i gminy udało się zebrać 1123,21 zł.

Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie.