^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Lubuska Olimpiada Młodzieży rozpoczęta! I to z jakim efektem!

W środę, 7 października na stadionie miejskim odbyły się zawody sportowe w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jako eliminacje do finału wojewódzkiego Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwsza dziesiątka na mecie wśród startujących zyskiwała prawo do udziału w finale. Nasze dziewczęta zdobyły następujące premiowane awansem miejsca: Dębińska Justyna zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych, Siewierska Katarzyna - III miejsce, Roczeń Zuzanna - VI miejsce, Stępień Roksana - IX miejsce. W kategorii chłopców III miejsce zajął Błażków Mateusz, V - Zamachowski Brajan, VII - Ejgierd Olaf, IX - Sobczyński Igor, X - Żubrowski Olaf. Jedyne premiowane miejsce wśród uczniów naszego gimnazjum uzyskał Szymon Surżykiewicz, który uplasował się na VIII miejscu. Gratulujemy i trzymamy kciuki w finale wojewódzkim, który odbędzie się 23 października
w Lipkach Wielkich.

Rozpoczęły się również rozgrywki międzyszkolne w grach zespołowych organizowane w ramach LOM. Na pierwszy ogień ruszyły nasze koszykarki ze szkoły podstawowej i dnia 20 października podejmowały zespół z SP Wiechlice. Po zaciętym meczu zwyciężyły nasze zawodniczki 53:34. Zespół wystąpił w składzie: Paulina Szutta, Paulina Kuźmicka, Julia Sroga, Zuzanna Roczeń, Oliwia Brzezińska, Julia Dudek, Zuzanna Orawiec, Amelia Grzelak, Lidia Pachlińska, Julia Habich. Gratulujemy i życzymy dalszych udanych występów!