^ Do góry

Strona archiwalna

"Gaudium in litteris est - radość jest w nauce"

Szkolne zawody w strzelectwie sportowym

Na szprotawskiej strzelnicy w siedzibie Ligi Obrony Kraju odbyły się zawody w strzelectwie sportowym w konkurencji karabinka kbks 5x50 o puchar Dyrektora Szkoły. Łącznie w obu kategoriach szkoły podstawowej i gimnazjum wzięło udział 48 uczniów. W kategorii szkoły podstawowej zwyciężył Filip Jankowiak z klasy IVc, który uzyskał 40 pkt. na 50 możliwych, drugie miejsce zajął Igor Sobczyński z klasy IVa, uzyskując 39 pkt. Dalsze miejsca zajęli Wiktoria Kosmala-Gomez i Michał Karmelita, uzyskawszy po 32 pkt. Pierwszą szóstkę zamykają Brajan Wojtczak z wynikiem 31 pkt. i Kuba Dobrowolski z 29 pkt. Trzeba zaznaczyć, że zwycięzca debiutował w zawodach strzeleckich, w związku z czym organizatorzy nagrodzili Filipa dodatkowym pucharem.

W kategorii gimnazjum z bardzo dobrym wynikiem 45 pkt. zwyciężył Paweł Kleczko, wyprzedzając Huberta Nowaka, który uzyskał 41 pkt. Trzecie miejsce zdobył Remigiusz Dobrzański z sumą 37 pkt. Kolejne miejsca zajęli Karol Pastuszak z wynikiem 34 pkt., Arkadiusz Nowak, który zdobył 31 pkt. i Szymon Sobolewski, który wystrzelał 29 pkt.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i okolicznościowe dyplomy. Wszystkich sympatyków sportów strzeleckich Zarząd Powiatowy LOK z siedzibą w Szprotawie zaprasza na zajęcia w czasie wakacji po hasłem „Akcja Lato 2015”.